Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Abba w Polsce
Maciej Orański

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Biografie i powieści biograficzne
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-7818-456-0
Wydanie:
1 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-09-24
Liczba stron:
208
Format:
230x280

Opis książki

Jeśli chcecie poznać nieznane kulisy wizyty ABBY w Polsce w 1976 roku, musicie sięgnąć po tę bogato ilustrowaną książkę

Takie rzeczy nie zdarzały się w Polsce często. A to był jedyny przypadek w historii polskiego show-biznesu, kiedy niekwestionowana gwiazda muzyki przyjechała do Polski na chwilę przed wydaniem swojej jeśli nie najlepszej, to na pewno najpopularniejszej płyty.

Pojawienie się w 1976 roku w Polsce gierkowskiej, w schyłkowym okresie PRL-u, szwedzkiej grupy ABBA było wydarzeniem porównywalnym tylko do wizyty zespołu The Rolling Stones w Warszawie dziewięć lat wcześniej. ABBA – zachodnia grupa – przyjechała do nas, za żelazną kurtynę, z promocją albumu Arrival i nagrała w Studiu 2 kultowy dziś program telewizyjny m.in. z wielkimi przebojami Dancing Queen, Knowing Me, Knowing You, Money, Money, Money czy Fernando.

Dzięki takim ludziom jak Mariusz Walter, Tomasz Dembiński, Dariusz Retelski, Teresa Rużyłło i Michał Borowski udało się to przedsięwzięcie przeprowadzić i utrwalić. To właśnie im oraz wielu świadkom tamtej wizyty w Warszawie oddajemy w tej książce głos, by zachować w pamięci to wielkie wydarzenie popkulturowe. Świat potrafi się takimi historiami chwalić, powielać je medialnie w nieskończoność, a my o nich zbyt często i za łatwo zapominamy. A to przecież polski kawałek historii wielkiej ABBY, która sprzedała już na świecie blisko 380 milionów płyt i której muzyka wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Jeśli chcecie poznać kulisy, często dotąd nieznane, wizyty Agnethy, Fridy, Benny'ego i Björna w Polsce, musicie sięgnąć po tę bogato ilustrowaną książkę. Takiej na polskim rynku wydawniczym jeszcze nie było.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)