Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Buddyzm zen i psychoanaliza
Erich Fromm, D.T. Suzuki, Richard De Martino

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Wodnik
Przekład:
Marek Macko
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Zen Buddhism and Psychoanalysis
ISBN:
978-83-7120-825-6
Wydanie:
5 (2016)
Data premiery tego wydania:
2016-03-22
Liczba stron:
256
Format:
125x195

Opis książki

Spojrzenie na naturę ludzkiego umysłu – widziane oczami Wschodu i Zachodu

Co różni, a co łączy wschodnie i zachodnie podejście do problemu natury umysłu ludzkiego i naszego miejsca w kosmosie? Jak zen i psychoanaliza mogą wesprzeć nasze wysiłki zmierzające do wykorzystania pełni człowieczych możliwosci jako jednostek i członków społecznosci? Erich Fromm, jeden z największych myślicieli XXI wieku (autor m.in. Mieć czy być? i Anatomii ludzkiej destrukcyjności), Daisetz T. Suzuki, słynny propagator filozofii zen, i Rchard De Martino próbują w tej książce znaleźć odpowiedź na te i inne ważkie pytania, pomóc nam zrozumieć siebie. I choć jej lektura nie jest łatwa jak pisze Fromm: „w rozumieniu buddyzmu zen prowadzi czytelnika do takiego punktu, od którego powienien być zdolny kontynuować poszukiwania o własnych siłach.

Erich Fromm (1900–1980)był jednym z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku. Stworzył własny system zwany psychoanalizą humanistyczną, do którego wprowadził problematykę społeczną. REBIS spośród jego prac opublikował także: Mieć czy być?, Kryzys psychoanalizy, O sztuce miłości, Miłość, płeć i matriarchat oraz napisany wspólnie z D.T. Suzukim i Richardem De Martino Buddyzm zen i psychoanaliza.

Źródło grafiki: Wikipedia (© Arturo Espinosa).

Daisetz Teitaro Suzuki, wybitny myśliciel, profesor filozofii buddyjskiej, pierwszy i najważniejszy popularyzator zen na Zachodzie. Swymi Esejami o buddyzmie zen wprowadził ten nurt myśli buddyjskiej w świat białego człowieka, do jego filozofii, psychologii, sztuki, a nawet fizyki i kosmologii. W serii z Wodnikiem ukazały się jego wykłady zamieszczone w zbiorze Buddyzm zen i psychoanaliza.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)