Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Harvard Business Review. Podręcznik lidera
Ron Ashkenas, Brook Manville

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

47,92 zł 59,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Poradniki i podręczniki biznesowe
Przekład:
Bożena Jóźwiak
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Harvard Business Review. Leader's Handbook
ISBN:
978-83-8338-108-4
Wydanie:
1 (2023)
Data premiery tego wydania:
2023-09-19
Liczba stron:
352
Format:
150x225

Opis książki

Jedyny podręcznik, jakiego potrzebujesz, żeby rozwinąć umiejętności niezbędne liderowi.

Zapomnij o przereklamowanych nowych modelach przywództwa, najważniejsze praktyki przywódcze są od dawna znane. Jakość przywództwa zależy od tego, jak tworzysz wizję i inspirujesz innych, żeby za nią podążali. Jak podejmujesz trudne strategiczne decyzje oraz wprowadzasz innowacje. I jak uzyskujesz wyniki.

W tym kompleksowym podręczniku Ron Ashkenas i Brook Manville, specjaliści w dziedzinie strategii i zmian, przedstawiają sprawdzone koncepcje i definiują cechy dobrego przywództwa, uzupełniając tę wiedzę wywiadami z wysokiej rangi menedżerami oraz własnymi doświadczeniami – a wszystko po to, by pomóc początkującym liderom stać się wybitnymi przywódcami i wywierać istotny wpływ na otoczenie.

W Harvard Business Review. Podręczniku lidera znajdziesz m.in.:

  • zwięzłe omówienie sprawdzonych modeli przywództwa, opracowane na podstawie publikowanych w „Harvard Business Review” artykułów autorstwa m.in. Claytona M. Christensena i Michaela E. Portera,
  • pogłębione studia przypadków dotyczące wysokich rangą liderów, na przykład Jamesa Wolfensohna z Banku Światowego, Pauli Kerger z PBS, Darrena Walkera z Ford Foundation i Jamesa C. Smitha z Thomson Reuters,
  • szczegółowe wskazówki ułatwiające zrozumienie i stosowanie sześciu podstawowych praktyk przywódcy, którymi są: tworzenie jednoczącej wizji, opracowywanie strategii, pozyskiwanie świetnych współpracowników, koncentrowanie się na wynikach, innowacyjne działanie na rzecz przyszłości i kierowanie sobą.
RON ASHKENAS, emerytowany partner w Schaffer Consulting, doradza wyższej kadrze kierowniczej korporacji, organizacji non profit i start-upów, jak przyspieszyć ich rozwój i stać się skutecznym przywódcą. Do jego klientów należą Bank Światowy, GE, Thomson Reuters i Merck. Często publikuje artykuły w „Harvard Business Review” i jest autorem książki Simply Effective.
BROOK MANVILLE, były partner w McKinsey & Company i wiceprezes wykonawczy w United Way Worldwide, doradza liderom w dziedzinach strategii, rozwoju organizacji i przywództwa. Regularnie pisze artykuły dla „Harvard Business Review”, Forbes.com i innych czasopism biznesowych. Jest autorem książek A Company of Citizens i Judgment Call.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)