Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Księga domowych sposobów leczenia Kliniki Mayo
Mayo Clinic - various authors

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Dieta i żywienie
Przekład:
Bożena Jóźwiak
Oprawa:
płótnopodobna z obwolutą
Tytuł oryginalny:
MAYO CLINIC BOOK OF HOME REMEDIES
ISBN:
978-83-7510-728-9
Wydanie:
1 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-10-18
Liczba stron:
208
Format:
200xc252

Opis książki

Skorzystaj z wiedzy i bogatego doświadczenia Kliniki Mayo, które pomogą ci poradzić sobie z ponad setką najczęściej występujących problemów zdrowotnych, poczynając od alergii i astmy po skręcenie kostki, ból gardła i grypę żołądkową

Wielu rozpowszechnionym problemom zdrowotnym można zaradzić za pomocą prostych domowych sposobów. Nawet jeśli w niektórych wypadkach nie doprowadzą one do wyleczenia, to z pewnością złagodzą objawy i pozwolą prowadzić normalne życie lub, w ostateczności, przyniosą ulgę do czasu wizyty u lekarza.

Niektóre metody są po prostu zdroworozsądkowe, np. zmiana diety lub takie dostosowanie urządzenia domu, żeby łatwiej sobie radzić z chorobą przewlekłą. Inne wskazówki pomogą rozwiać twoje wątpliwości, czy przy danej dolegliwości zastosować zimne czy ciepłe okłady, albo podpowiedzą, czym złagodzić swędzenie po ukąszeniu owada. Być może zastanawiałeś się również, które z ziół, witamin lub preparatów uzupełniających rzeczywiście pomagają na przeziębienie czy bezsenność. W Księdze domowych metod leczenia Kliniki Mayo znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Jeśli nam lub naszym bliskim przytrafią się jakieś kłopoty ze zdrowiem, zazwyczaj zadajemy sobie kilka typowych pytań. Jakie natychmiastowe, bezpieczne i skuteczne działania mogę podjąć? Kiedy powinienem skontaktować się z lekarzem? Jakie objawy świadczą, że sytuacja wymaga natychmiastowej pomocy medycznej? Księga domowych metod leczenia Kliniki Mayo jasno formułuje pytania dotyczące spraw, niepokojących sytuacji związanych ze zdrowiem i pomaga znaleźć prawidłowe i skuteczne odpowiedzi.

Skorzystaj z wiedzy i bogatego doświadczenia Kliniki Mayo, które pomogą ci poradzić sobie z ponad setką najczęściej występujących problemów zdrowotnych, poczynając od alergii i astmy po skręcenie kostki, ból gardła i grypę żołądkową. Księga domowych sposobów leczenia Kliniki Mayo odpowiada na wiele pytań i rozwiewa wątpliwości dotyczące zdrowia. Informacje są przedstawione w sposób prosty i zrozumiały, a przy tym łatwo je znaleźć, bo tematy zostały ułożone alfabetycznie. Książka ta nie ma zastępować porady lekarza ani innego specjalisty z dziedziny medycyny, ale może pomóc w bezpiecznym poradzeniu sobie z pewnymi problemami zdrowotnymi w domu lub w pracy bez konieczności udawania się do placówki leczniczej.

Do tematów omówionych w  Księdze domowych sposobów leczenia Kliniki Mayo należą między innymi:

 • ból pleców,
 • oparzenia,
 • opryszczka,
 • suchość skóry,
 • zapalenie ucha,
 • pomoc w nagłych wypadkach,
 • zmęczenie,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • niestrawność,
 • choroba lokomocyjna,
 • krwawienie z nosa,
 • bóle mięśniowe,
 • chrapanie,
 • zapalenie ścięgna,
 • wrzody.

Klinika Mayo była pierwszą i jest obecnie największą zintegrowaną i nienastawioną na zysk praktyką grupową. Należą do niej lekarze wszystkich specjalności, korzystający ze wspólnych systemów i wyznający przekonanie, że najważniejsze są potrzeby pacjenta. W Klinice Mayo pracuje ponad 3600 lekarzy i naukowców oraz 50 000 pracowników o zawodach pokrewnych. Jej siedziby znajdują w Rochester w stanie Minneapolis, Jacksonville w stanie Floryda i Scottsdale/Phoenix w Arizonie. Łącznie klinika leczy ponad 500 000 pacjentów rocznie.

W ciągu ponad stu lat istnienia Klinika Mayo pomogła milionom ludzi z najrozmaitszych środowisk znaleźć odpowiedzi na dręczące ich problemy zdrowotne. Klinika współpracuje z wieloma firmami ubezpieczeniowymi, w większości wypadków nie wymaga skierowania od lekarza i świadczy usługi wielu milionom ludzi.

Dzięki rozległej wiedzy medycznej, doświadczeniu i wiedzy praktycznej Klinika Mayo zajmuje wiodącą pozycję jako nagradzane źródło informacji związanych ze zdrowiem.

Kupując książki Kliniki Mayo, pomagasz wspierać programy Kliniki Mayo, w tym edukację i badania medyczne.

Najnowsze informacje z dziedziny zdrowia można znaleźć na stronie www.MayoClinic.com .

Philip Hagen pełni funkcję zastępcy kierownika Zakładu Medycyny Prewencyjnej, Medycyny Pracy i Medycyny Kosmicznej Kliniki Mayo oraz Mayo Clinic EmbodyHealth, programu promocji zdrowia dla firm i organizacji. Jest profesorem nadzwyczajnym medycyny prewencyjnej w College of Medicine Mayo Clinic oraz krajowym ekspertem w dziedzinach zastosowania komputerów w opiece zdrowotnej oraz rozwoju telemedycyny w miejscu pracy.

Martha Millman zdobyła specjalizacje w dziedzinie medycyny wewnętrznej, medycyny prewencyjnej i zdrowia publicznego. Jest konsultantem Executive Health Program w Klinice Mayo oraz wykładowcą medycyny prewencyjnej w College of Medicine Mayo Clinic. Zajmjuje się głównie problematyką samoopieki i zapobiegania chorobom. Była redaktorem naczelnym ds. medycznych szóstego wydania Mayo Clinic Guide to Self-Care. Wchodzi również w skład zespołów poradni medycyny lotniczej i hiperbarycznej terapii tlenem w Klinice Mayo.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)