Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Kwiaty polskie na wygnaniu
Wiesław Adamczyk

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Ewa Ledóchowicz
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
ISBN:
978-83-7818-682-3
Wydanie:
1 (2015)
Data premiery tego wydania:
2015-04-14
Liczba stron:
312
Format:
150x225

Opis książki

Wiesław Adamczyk oraz Barbara Dominiczak i Ewa Ledóchowicz składają w tym zbiorze opowieści hołd utraconej niewinności Polaków, którzy w dzieciństwie przeżyli deportację w głąb ZSRR

 

Zbiór wywiadów Wiesława Adamczyka  oraz Barbary Dominiczak przeprowadzonych z ludźmi, którzy w dzieciństwie przeżyli deportację w głąb Związku Radzieckiego. Prowadzili oni zeszyty, pamiętniki z rysunkami i wpisami innych tułaczych polskich dzieci, rozproszonych od Iranu po Meksyk. Przez lata przypominały o ukochanym kraju dzieciństwa, pozwalając zachować polską tożsamość. Książka wzbogacona ilustracjami z owych pamiętników daje poruszające świadectwo ludzkiej solidarności i przyjaźni nawet w nieludzkich warunkach na nieludzkiej ziemi. Obrazu dopełniają historie samego kolekcjonera owych pamiętników, Wiesława Adamczyka, oraz jego siostry pióra Ewy Ledóchowicz.

To swoisty hołd wszystkim, którzy podobnie jak Adamczyk utracili dziecięcą niewinność, zmagając się z rozpaczą, tęsknotą, bólem i niejednokrotnie śmiercią najbliższych.

Wiesław Adamczyk (1933-2018) mieszkał w Stanach Zjednoczonych. Był chemikiem oraz doradcą podatkowym, a także uznanym sportowym brydżystą. REBIS wydał jego Kiedy Bóg odwrócił wzrok i Kwiaty polskie na wygnaniu.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)