Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Ludzie renesansu
Robert C. Davis, Beth Lindsmith

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Przekład:
Aleksandra Górska
Oprawa:
płótnopodobna z obwolutą
Tytuł oryginalny:
RENAISSANCE PEOPLE
ISBN:
978-83-7510-823-1
Wydanie:
1 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-03-06
Liczba stron:
336
Format:
128 x 197

Opis książki

Robert Davis i Beth Lindsmith przedstawiają w swojej książce kilkadziesiąt postaci żyjących w latach 1400–1600. Z tych biogramów wyłania się całościowy obraz renesansu i jednocześnie jego przewodnie problemy

 

Renesans, jak żadna inna epoka, obfitował w dramatyczne wydarzenia, anegdoty i wielkie osobowości.

Z ich biogramów wyłania się całościowy obraz renesansu i jednocześnie jego przewodnie problemy. Powrót do ideałów republikańskiego Rzymu, odrodzenie klasycznej literatury i sztuki, rosnące dążenie do reform religijnych – te wielkie tematy przewijają się przez każdą z opowieści. Niektóre z 94 przedstawionych tutaj postaci są sławne – Leonardo da Vinci, Marcin Luter, Cosimo Medici i Niccolo Machiavelli – ale wiele innych będzie nowością dla przeciętnego czytelnika, który znajdzie tu przebiegłych polityków, ekscentrycznych uczonych, płomiennych buntowników i zimnych reakcjonistów, a także pornografa, akrobatę, aktorkę, trefnisia i co najmniej jedną nadopiekuńczą matkę. Losy bohaterów tej pięknie ilustrowanej książki przypominają, że historia to nie tylko daty i abstrakcyjne idee, ale także czyny niezliczonych kobiet i mężczyzn.

Robert C. Davis jest profesorem historii i autorem wielu publikacji z zakresu włoskiego renesansu i dziejów Wenecji (Christian Slaves, Muslim Masters; Shipbuilders of the Venetian Arsenal; The War of the Fists; The Jews of the Early Modern Venice oraz Venice, the Tourist Maze). Wykłada historię renesansu na Uniwersytecie Stanowym Ohio.

Źródło zdjęcia: www.amazon.com

Beth Lindsmith jest pisarką, autorką szeroko publikowanych esejów i redaktorką wielu prac akademickich z zakresu historii, filozofii i antropologii. Prowadzi zajęcia z warsztatu literackiego na Uniwersytecie Stanowym Ohio.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)