Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Psychologia
Saundra K. Ciccarelli, J. Noland White

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

95,20 zł 119,00 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Psychologia
Przekład:
Adam Bukowski, Jacek Środa
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Psychology
ISBN:
978-83-7818-713-4
Wydanie:
2 (2016)
Data premiery tego wydania:
2015-10-06
Liczba stron:
776
Format:
229x276

Opis książki

Ciccarelli i White, znakomici dydaktycy i profesorowie psychologii, napisali najnowocześniejszy i najbardziej wszechstronny podręcznik wprowadzający do tej dyscypliny na świecie! To od paru lat najpopularniejszy podręcznik psychologii w Stanach Zjednoczonych.

Tematyka, która została ujęta w tym podręczniku, obejmuje: biologiczne podstawy procesów psychicznych, czucie i spostrzeganie, świadomość, proces uczenia się, pamięć, poznanie, motywację i emocje, seksualność, płeć kulturową, stresy i ich wpływ na funkcjonowanie człowieka, teorie osobowości, zagadnienia psychologii społecznej, zaburzeń psychicznych i psychoterapii. Podręcznik uzupełniają dodatki: jeden obejmujący zastosowanie statystyki w psychologii i drugi poświęcony obszarom, na których pracują psychologowie. Materiał ułożony jest w sposób sprzyjający zapamiętywaniu i umożliwiający sprawdzanie opanowanej wiedzy przez samego studenta – służą temu podsumowania, mapy pojęć oraz testy zamieszczone w podrozdziałach i na zakończenie każdego rozdziału – uzupełniony licznymi odwołaniami do badań naukowych, diagramami, wykresami, tabelami i przykładami.

W tej książce widać wyraźnie, że psychologia – choć z wielu korzeni wyrasta – ma już jasno określony i ciągle doskonalony obszar badań, pomiarów, diagnoz i zastosowań. I co więcej, ma ciągle powab nowości, oferując wiele jeszcze nieotwartych drzwi. - prof. dr hab. Waldemar Domachowski, autor wstępu do wydania polskiego

Saundra K. Ciccarelli jest profesorem na Gulf Coast Community College w Panamie, na Florydzie. Doktorat na temat psychologii rozwoju otrzymała na George Peabody College przy Vanderbilt University w Nashville Tennessee. Jest członkinią drugiego wydziału Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologów. Początkowo była zainteresowana psychologią rozwoju języka i inteligencji u dzieci i osób dorosłych opóźnionych w rozwoju i publikowała na ten temat artykuły w „American Journal of Mental Deficiency”, cały czas studiując na Peabody. Jednak wkrótce odkryła w sobie powołanie do nauczania i odtąd zajmuje się prowadzeniem kursów wprowadzających studentów w świat psychologii.

J. Noland White jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Nauk Psychologicznych na Georgia College and State University. Doktorat z pedagogiki uzyskał na The University of Tennessee z magisterium na temat doradztwa psychologicznego ze specjalizacją neuropsychologiczną.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (1)

Ogromna książka zawierająca wszystkie możliwe do ujęcia aspekty psychologii. Poruszonych zostaje wiele kwestii, takich jak: uczenie się, neurologia, zmysły a psychologia, różne ujęcia i teorię psychologiczne. Jednakże, niektóre są ujęte zbyt płytko. No ale mając taki ogrom materiału, nie można wszystkiego opisać bardzo szczegółowo. Książka jest kierowana do studentów psychologii. Uważam jednak, że nadaje się dla każdej osoby, która chce zgłębić temat psychologii. Stanowi swoistego rodzaju kompendium wiedzy dotyczącej psychologii. Dla osób, które posiadają już jakąś wiedzę psychologiczną, może być nieprzydatna. Co mi się nie podoba, to kapsułki z pytaniami studentów, zdania pod koniec rozdziału, kapsułki zapamiętaj. Przypomina mi to formą podręcznik dla podstawówki czy gimnazjum. Przez co czułam, jakby autorzy traktowali swoich czytelników, jak dzieci, które nic nie wiedzą. Plusem książki, jest zbiór wszystkich najważniejszych pojęć, osób zajmujących się psychologią, metod oraz dziedzin. Wszystko rozpisane jest w sposób logiczny i uporządkowany.Jeśli, kogoś zainteresuje dana dziedzina będzie mógł sięgnąć po literaturę bardziej szczegółową. pomocą w poszukiwaniu jej będzie obszerna bibliografia, zamieszczona na końcu książki.
Agnes z http://mojtajemiczyswiat.blogspot.com/

Multimedia (1)

Maria Rotkiel poleca "Psychologię"