Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Religie dla żółtodziobów
Luke Buckles, Brandon Toropov

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Dla Żółtodziobów
Przekład:
Przemysław Bandel
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
The Complete Idiots Guide to World Relogions
ISBN:
978-83-7510-533-9
Wydanie:
3 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-05-07
Liczba stron:
400
Format:
187x231

Opis książki

Nowe, poszerzone wydanie książki uwzględnia stanowisko poszczególnych religii wobec palących problemów współczesności: wojny, aborcji czy eutanazji

 

Bądź otwarty na dialog.

Religie dla żółtodziobów to odpowiednia książka dla wszystkich, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o najważniejszych religiach świata. W sposób niezwykle prosty i zwięzły opisuje poszczególne religie, ich założycieli, praktyki i obrzędy. Ukazuje podstawowe różnice, ale także punkty wspólne dla różnych wyznań. Wyjaśnia wiele nieporozumień narosłych przez lata, a także rozprawia się z fałszywym obrazem i uprzedzeniami wobec odrębności.

Autorzy podkreślają znaczenie dialogu ekumenicznego, kładąc nacisk na to, co łączy poszczególne religie, nie zapominając jednocześnie o odwiecznych różnicach. To ważne przesłanie, szczególnie dziś, gdy wszyscy poszukujemy odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące naszej egzystencji, a wielu konfliktom próbuje się nadać cechy i znaczenie religijne.

Dzięki tej książce poznasz:

  • chrześcijaństwo,
  • islam,
  • hinduizm,
  • buddyzm,
  • konfucjanizm,
  • taoizm.

Religie starożytne oraz inne ważne systemy religijne, także te, które pojawiły się w ostatnich latach.

Luke Buckles, dominikanin, profesor teologii w Dominican School of Philosophy and Theology w Berkeley w Kalifornii. Studia ukończył na Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie. Od 1985 roku wykłada problematykę duchowości w katolicyzmie oraz zajmuje się kwestiami dialogu między religiami.

Źródło zdjęcia: opheartprints.blogspot.com

Brandon Toropov, bostoński pisarz, autor wielu książek i prac z zakresu historii religii, m.in. The Complete Guide to Getting Along with Difficult People i The Ching for Beginners.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)