Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Tao fizyki
Fritjof Capra

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Wodnik
Przekład:
Paweł Macura
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
The Tao of Physics
ISBN:
978-83-8062-013-1
Wydanie:
2 (2019)
Data premiery tego wydania:
2019-06-18
Liczba stron:
392
Format:
150x225

Opis książki

NOWE WYDANIE

Spotkanie Wschodu i Zachodu, które weszło do światowego kanonu literatury

Tao fizyki (1975) wkrótce po publikacji stało się światowym bestsellerem i sztandarową książką ruchu New Age. Capra jako jeden z pierwszych wskazał religijno-światopoglądowe konsekwencje fizyki XX wieku, odkrywając jej zbieżność z tradycją filozoficzną Wschodu, gnozą i myśleniem magicznym. Przedstawił całkiem nową wizję rzeczywistości, wskazując konieczność fundamentalnej reorganizacji naszego życia.

„Fizycy nie potrzebują mistycyzmu, mistycy zaś nie potrzebują fizyki, ale ludzkość potrzebuje jednego i drugiego” – oto niezmienne przesłanie Capry.

Książka wciąż nie traci na aktualności, czego dowodzi niniejsze nowe wydanie polskie. Oparte jest na piątej edycji amerykańskiej przygotowanej z okazji 35 rocznicy ukazania się książki, ze specjalnym wstępem autora i poszerzonym posłowiem oraz wzbogaconej nowym materiałem ilustracyjnym.

Fritjof Capra Fritjof Capra (ur. 1939) jest doktorem fizyki, filozofem nauki i pisarzem, rzecznikiem „głębokiej ekologii”. Pracował na kilku europejskich i amerykańskich uniwersytetach, prowadził badania m.in. w zakresie fizyki wysokich energii. Ostatecznie poświęcił się działalności na rzecz środowiska naturalnego. W swoich najbardziej znanych książkach – Tao fizyki i Punkt zwrotny – rozważa filozoficzne implikacje współczesnej nauki.

Źródło zdjęcia: http://www.ecoliteracy.org/(© Zenobia Barlow).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)