Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Wojna Iwana
Catherine Merridale

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Katarzyna Bażyńska-Chojnacka, Piotr Chojnacki
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Ivan's War. The Red Army 1939-45
ISBN:
978-83-7301-917-1
Wydanie:
7 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-02-19
Liczba stron:
472
Format:
150x225

Opis książki

Wielka wojna ojczyźniana, widziana oczami zwykłego radzieckiego żołnierza – wnikliwe spojrzenie za zasłonę stalinowskiej propagandy

Zwycięstwo albo śmierć. Tylko taki wybór mieli żołnierze Armii Czerwonej. Książka Merridale to  wnikliwe spojrzenie za zasłonę stalinowskiej propagandy. To mistrzowskie dzieło odwróconej perspektywy opisuje wielką wojnę ojczyźnianą, widzianą oczami zwykłego radzieckiego żołnierza. Opowieść oparta na wywiadach z ponad dwustoma weteranami, listach, pamiętnikach, głęboko do tej pory utajnionych materiałach z archiwów wojskowych i NKWD. Obraz wojny, podczas której aktom bohaterstwa towarzyszyły tchórzostwo, grabieże i gwałty na niespotykaną skalę. Z obrazu tego stopniowo wyłania się prawda o losach czerwonoarmistów. Cała prawda.

Bezprecedensowe podejście oraz wnikliwość Merridale sprawiają, że to studium życia żołnierzy Armii Czerwonej jest fascynującą i bardzo ważną książką. - Anthony Beevor
Wspaniała książka… Catherine Merridale jest znakomitym historykiem, jednym z najlepszych obecnie. - Tony Judt, autor „Powojnia”
Obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce zrozumieć historię tej wojny. - „The Economist”
Być może najlepszy do tej pory historyczny obraz życia w Armii Czerwonej. - „The New York Review of Books”
Catherine Merridale, autorka nagrodzonej Heinemann Award książki Night of Stone, wykłada historię współczesną na Uniwersytecie Londyńskim. Wcześniej pracowała na uniwersytetach w Cambridge, Birmingham, Bristolu i Moskwie. Bada historię ZSRR i Rosji, zwłaszcza tematykę społeczną, kulturalną i zjawisko przemocy.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)