Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Zagadkowy uśmiech
Rita Scotti

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Biografie i powieści biograficzne
Przekład:
Ewa Pankiewicz
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
The Vanished Smile
ISBN:
978-83-7510-576-6
Wydanie:
1 (2010)
Data premiery tego wydania:
2010-11-09
Liczba stron:
256
Format:
165x220

Opis książki

Historia kradzieży z Luwru Mona Lizy, arcydzieła Leonarda da Vinci

21 sierpnia 1911 roku zdarzyła się rzecz niewiarygodna – z Luwru zniknęła Mona Liza, arcydzieło Leonarda da Vinci. Zuchwała kradzież stała się wyzwaniem dla francuskiej policji i wywołała burzę nie tylko we  Francji. Wśród podejrzanych znaleźli się nawet Pablo Picasso i Guillaume Apollinaire… Autorka, zarysowując tło historyczne wydarzenia – kształtowanie się nowoczesnego rynku sztuki, działalność kolekcjonerów oraz pojawienie się niezliczonych artystycznych i popularnych trawestacji obrazu – pokazała fascynujący obraz epoki, w której zrodziła się kultura masowa.

R.A. Scotti pieczołowicie odtworzyła szczegóły kradzieży najsłynniejszego obrazu świata, rozmaite wątki śledztwa, teorie dotyczące domniemanych sprawców i wreszcie rozwiązanie zagadki. Bogactwo szczegółów, barwne postacie i żywa narracja sprawiają, że książkę czyta się jak dobry kryminał.

R.A. Scotti była absolwentką Loyola University, naukę kontynuowała w Rzymie. Napisała dwie prace z zakresu literatury faktu, w których połączyła wiedzę historyczną z umiejętnościami pisarskimi: Basilica: The Splendor and the Scandal – Building St. Peter’s oraz Sudden Sea: The Great Hurricane of 1938. W jej dorobku pisarskim znajduje się też kilka powieści.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)