Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Zintegrowany mózg - zintegrowane dziecko
Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

35,92 zł 44,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Poradniki
Przekład:
Norbert Radomski
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
The Whole-Brain Child
ISBN:
978-83-8188-644-4
Wydanie:
1 (2024)
Data premiery tego wydania:
2022-10-04
Liczba stron:
208
Format:
150x225

Opis książki

Przetrwaj codzienne rodzicielskie potyczki i pomóż swojej rodzinie kwitnąć

Daniel Siegel i Tina Payne Bryson stworzyli mistrzowski, przyjazny czytelnikom przewodnik, który ma pomóc dzieciom w kształceniu inteligencji emocjonalnej. Te błyskotliwe metody zmieniają codzienne interakcje w wartościowe, modelujące umysł chwile. Każdy, kto kocha swoje dziecko i troszczy się o nie, powinien przeczytać tę książkę. - Daniel Goleman, autor „Inteligencji emocjonalnej”

Twój dwulatek wpada w histerię na środku sklepu, przedszkolak odmawia ubrania się, a piątoklasista dąsa się na ławce, zamiast grać na boisku. Czy dzieci spiskują, żeby życie ich rodziców było niekończącym się wyzwaniem? Nie – to tylko ich rozwijające się umysły przejmują ster!

W tej pionierskiej książce autorzy w przystępny sposób przekazują nową wiedzę dotyczącą rozwoju mózgu człowieka. U dzieci, szczególnie małych, prawa półkula, odpowiedzialna za emocje, dominuje nad lewą półkulą, zawiadującą logicznym myśleniem. Nic dziwnego, że dzieci mogą mieć problem z kontrolowaniem swoich zachowań. Ta niezwykła książka dostarcza rodzicom skutecznego narzędzia w postaci 12 sprawdzonych strategii integracji umysłu, które zostały uzupełnione wyjaśnieniami, przykładami oraz ilustracjami.

Daniel J. Siegel ukończył Harvard Medical School. Opublikował wiele książek, m.in. takie bestsellery, jak Psychowzroczność  i Rozwój umysłu.
Tina Payne Bryson jest pediatrą, psychoterapeutką w Pediatric and Adolescent Psychology w Arcadii w Kalifornii.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)