Tło, REBIS

Nasi autorzy

Robert J. Szmidt

Robert J. Szmidt (ur. 1962) pierwsze teksty (magazyn „Fikcje") i tłumaczenia (m.in. dla Iskier i „Fantastyki") opublikował w połowie lat osiemdziesiątych. Przez kolejne dziesięć lat wydawał czasopisma dla branży filmowej, następnie przerzucił się na gry komputerowe, by w 2001 roku wrócić do korzeni i stworzyć „Science Fiction", ukazujący się nieprzerwanie przez jedenaście lat magazyn literacki, na którego łamach zadebiutowała większość znaczących pisarzy ostatniego pokolenia. Twórca portalu www.fantastykapolska.pl.
Napisał trzynaście powieści i dwadzieścia opowiadań, przetłumaczył prawie osiemdziesiąt książek, odpowiadał za spolszczenie jedenastu gier komputerowych. Jego powieść Metro2033: Otchłań została przetłumaczona na język rosyjski. Zdobywca tytułu Wrocławianin roku 2015, w 2017 r. uhonorowany złota odznaką Zasłużony dla Dolnego Śląska.

We współpracy z Domem Wydawniczym REBIS wydał: Apokalipsę według Pana Jana, Samotność Anioła Zagłady, Toy Land, oraz Łatwo być Bogiem, Ucieczka z raju, Na krawędzi zagłady (trzy pierwsze tomy cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew”). Łatwo być Bogiem (Easy To Be A God) jest pierwszą polską space operą, która została wydana w USA z rekomendacjami mistrzów amerykańskiej SF: Nancy Kress, Mike’a Resnicka i Jacka Campbella.