Tło, REBIS

Nasi autorzy

Agnieszka Stabro

Agnieszka STABRO urodzona 9 czerwca 1987 roku w Warszawie, poetka, autorka powieści biograficznych, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów i Wydawców COPYRIGHT POLSKA. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2020 roku. Absolwentka wiedzy o kulturze oraz animacji kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka przekładu libretta Jules’a Barbiera i Michela Carrégo do opery Faust Charles’a Gounoda dla Opery Wrocławskiej (2017). Wyróżniana i nagradzana w konkursach literackich.

Autorka tomików poetyckich: Kontury istnienia (Miniatura, Kraków 2012), Ciała lekkie jak puste walizki (Miniatura, Kraków 2015; nagroda Krakowskiej Książki Miesiąca w 2016), Lądy tymczasowych przelotów (Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Warszawa 2021), wyborów wierszy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej Kłaniaj się Tatrom i Wiersze magiczne (Miniatura, Kraków 2016) oraz biografii: Życie listami pisane. Zbeletryzowana opowieść o Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (Bellona, Warszawa 2013) i Masz na imię Camille (MG, Warszawa 2017) poświęconej Camille Claudel.

Prywatnie miłośniczka Toskanii, kultury francuskiej, bliskich i dalekich podróży oraz kina Bollywood. Zakochana bez pamięci w swoim psie, hawańczyku Gudlim, Bałtyku i Beskidach. Mieszka i pracuje w Krakowie. Na co dzień zajmuje się PR-em.