Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania
Wynn Kapit, Lawrence M. Elson

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

55,20 zł 69,00 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Przekład:
Magdalena Hermanowska
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
The Anatomy Coloring Book
ISBN:
978-83-8188-567-6
Wydanie:
1 (2023)
Data premiery tego wydania:
2018-12-04
Liczba stron:
376
Format:
216x276

Opis książki

WSPANIAŁA POMOC NAUKOWA DLA STUDENTÓW MEDYCYNY I KIERUNKÓW POKREWNYCH, UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH PRAGNĄCYCH KSZTAŁCIĆ SIĘ W TYCH DZIEDZINACH ORAZ WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ANATOMIĄ

Książka Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania od trzydziestu pięciu lat jest uznawana za najlepszy tego typu atlas anatomiczny na świecie. To niezwykle przydatne narzędzie dla studentów, uczniów i wszystkich osób, które interesują się anatomią. Jeśli ty też do nich należysz, z pewnością urzekną cię zwięzłe teksty oraz towarzyszące im doskonałe szkice, narysowane właśnie po to, by dzięki łatwemu systemowi kolorowania umożliwić interaktywne poszerzanie wiedzy z zakresu anatomii.
  • Atlas jest ułożony w taki sposób, że wszystkim 162 strukturom ciała i opisującym je terminom towarzyszy pomysłowy system kolorowania ułatwiający przyswajanie wiedzy.
  • Dzięki kolorowaniu, które jest jednym ze sposobów nauczania kinestetycznego, skojarzenia wzrokowe pomogą ci przyswoić terminologię naukową oraz inne ważne informacje. Z tą książką studiowanie anatomii jest przyjemne i zabawne!
  • Niniejsze wydanie jest bardziej przejrzyste, zwięzłe i przyjazne dla użytkownika; opisy są spójne, a w nagłówkach i nazwach zastosowano pogrubioną czcionkę, co ułatwi studentom, uczniom i wszystkim zainteresowanym tą dziedzina wiedzy korzystanie z tej niezwykłej książki.
Wynn Kapit, twórca oraz ilustrator tej książki, pracował jako prawnik, grafik i projektant reklam, malarz oraz nauczyciel.

W 1955 roku z wyróżnieniem ukończył wydział prawa na Uniwersytecie Miami i został przyjęty do Rady Adwokackiej Stanu Floryda. W trakcie służby wojskowej i po jej zakończeniu zajmował się prawem. Cztery lata później postanowił spełnić swoje dziecięce marzenia i zapisał się szkoły plastycznej w Los Angeles, funkcjonującej dzisiaj pod nazwą Art Center College, gdzie studiował projektowanie graficzne. Następnie przez sześć lat pracował w nowojorskim świecie reklamy jako projektant i dyrektor artystyczny. Pod koniec lat sześćdziesiątych zrezygnował z kariery w reklamie, wrócił do Kalifornii i zaczął malować. Wiele razy wystawiał swoje prace, a w 1968 roku miał nawet wystawę indywidualną w California Palace of the Legion of Honor. Wrócił również na studia i w 1971 roku na University of California w Berkley uzyskał tytuł magistra sztuki.

Kiedy w 1975 roku uczył rysunku postaci w szkole dla dorosłych w San Francisco, doszedł do wniosku, że musi się dowiedzieć czegoś więcej o kościach i mięśniach. Zapisał się więc na zajęcia anatomii doktora Elsona w City College of San Francisco. Gdy był studentem, stworzył szablon do kolorowania złożony ze słów i ilustracji, który okazał się niezwykle skutecznym narzędziem ułatwiającym uczenie się anatomii. Pokazał kilka swoich kompozycji doktorowi Elsonowi i zasygnalizował, że zamierza opracować książkę do kolorowania z układem kostnym i mięśniowym, przeznaczoną specjalnie dla artystów. Doktor Elson natychmiast rozpoznał potencjał kryjący się w tej metodzie. Przekonał Kapita, by opracował „kompletny” atlas anatomiczny, i zaoferował mu swoją pomoc. Pierwsze wydanie książki Anatomia człowieka. Atlas anatomiczny do kolorowania ukazało się w 1977 roku i odniosło natychmiastowy sukces, który przyczynił się do rozwoju całkowicie nowej formy na rynku wydawniczym, a mianowicie edukacyjnych książek do kolorowania.

Lawrence M. Elson, doktor nauk medycznych, zaprojektował treść oraz układ książki, wykonał szkice oraz napisał tekst. To już jego siódma książka, ponieważ jest również autorem publikacji It’s Your body, The Zoology Coloring Book oraz współautorem The Human Brain Coloring Book i The Microbiology Coloring Book. Otrzymał licencjat z zoologii, a na University of California w Berkley ukończył kursy przygotowujące do studiów medycznych. Później kontynuował naukę i otrzymał tytuł doktora z zakresu anatomii człowieka. Doktor Elson był adiunktem w Baylor College of Medicine w Houston, uczestniczył w tworzeniu programu edukacyjnego dla asystentów lekarzy, prowadził zajęcia z zakresu preparowania anatomicznego na University of California School of Medicine w San Francisco, a w City College of San Francisco uczył anatomii ogólnej – od anatomii pierwotniaków po anatomię człowieka.

W latach młodości doktor Elson przeszedł szkolenie wojskowe, został pilotem w marynarce wojennej i latał bombowcami stacjonującymi na lotniskowcach na Pacyfiku. Kiedy chodził do college’u i na uzupełniające studia magisterskie, pozostał w Rezerwie Lotnictwa Marynarki Wojennej i latał samolotami oraz helikopterami zwalczającymi okręty podwodne. Swoją dwudziestoletnią służbę w Marynarce Wojennej zakończył na stanowisku dowódcy rezerwowej eskadry helikopterów do zwalczania okrętów podwodnych.

Doktor Elson jest konsultantem towarzystw ubezpieczeniowych do spraw roszczeń o odszkodowania za urazy fizyczne oraz biegłym w procesach dotyczących spowodowania śmierci lub uszkodzenia ciała w wyniku błędu lekarskiego. Zeznaje w setkach procesów i arbitraży dotyczących uszkodzeń ciała zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Kanadzie. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na anatomicznych przyczynach bólów mięśniowo-powięziowych będących wynikiem wypadków samochodowych przy niskiej prędkości.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)